تقویت کننده مژه

تقویت کننده مژه چیست و چطور چشم های من را زیباتر می‌کند؟

مژه و در کنار آن ابرو به عنوان مهم ترین اجزای اصلی زیبایی چشم‌ها و صورت محسوب میشن و بسیاری از بانوان به دنبال روش‌های مناسبی برای تقویت مژه‌های خود هستن.استفاده از تقویت کننده مژه روشی رایج برای تقویت رشد و افزایش زیبایی مژه‌‌هاست و زیباجویان بسیاری وجود دارن که اینگونه روش‌ها را به استفاده از اکستنشن ، ریمل  یا سایر روش‌های جایگزین ترجیح می‌دن.

با این حال، تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان داده‌ که استفاده از این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی برایتقویت ابرو و رشد، استحکام و زیبایی مژه‌ها دارای مزایا و معایبی است و احتمال داره که زیباجویانی که از این روش برای افزایش زیبایی صورت و چشمان خود استفاده می‌کنن نتونن نتایج قابل قبولی را کسب کنن.

تقویت کننده مژه چیست؟

تقویت کننده مژه ترکیبی از انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و برخی دیگر از ترکیبات شیمیایی است که برای تقویت رشد و استحکام مژه‌ها استفاده میشه. این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی در سال‌ها اخیر به گزینه‌ای جذاب برای کسانی تبدیل شده‌ که تمایل دارن تا بدون استفاده از روش‌های مصنوعی مژه‌های خود را تقویت کنن و زیبایی خود را افزایش بدن.

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، مژه‌ها جزئی جدایی ناپذیر از زیبایی صورت و چشم‌ها محسوب میشن و استفاده از تقویت کننده مژه برای محافظت، تقویت و زیبایی مژه‌ها روشی مطمئن و در دسترس برای زیباجویان محسوب میشه و به همین دلیله که محصولات و سرم‌های بسیار متنوعی در بازار برای تقویت مژه‌ها موجود هستن و زیباجویان با شور و اشتیاق فراوانی برای خرید بهترین تقویت کننده مژه اقدام می‌کنن.

با این حال، تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشان داده‌ که این ترکیبات از تاثیر کمی در زمینه‌ی تقویت و رشد مژه‌ها برخوردار هستن و تنها یک تقویت کننده مژه در جهان وجود داه که موفق به کسب تاییدیه FDA شده است و مابقی محصولات موجود در بازار چیزی جز ترکیبی از ویتامین‌های خانواده‌ی B، پروتئین‌ها و برخی از ترکیبات شیمیایی نیستن. بنابراین، در هنگام انتخاب و خرید بهترین تقویت کننده مژه بهتر است که این موارد را در نظر داشته باشین تا بتونین بهترین محصول را برای تقویت مژه‌های خود انتخاب کنین.

تقویت کننده مژه چه کاربردی دارد؟

مژه‌ها دارای ساختار ظریف‌تری نسبت به سایر انواع مو هستن و کافی نبودن سلول‌های پشتیبان در اطراف فولیکول‌های آن‌ها باعث میشه تا مژه‌ها در معرض ریزش، کم پشت شدن، آسیب یا نازک شدن قرار بگیرن و زیبایی چشم‌ها و چهره‌ی شما را تحت تاثیر قرار بدن. تقویت کننده مژه به دلیل برخورداری از ترکیبات شیمیایی مختلف باعث تقویت رشد مژه‌ها میشه و از ریزش و کم پشت شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنه.

محصولاتی که در بازار تحت عنوان تقویت کننده مژه به فروش می‌رسن معمولاً ترکیبی از ویتامین‌های خانواده‌ی B همچون: B5، B7 و آمینو اسید آرژنین هستن که تاثیر آن‌ها در زمینه‌ی تقویت رشد مژه‌ها آنچنان زیاد نیست ولی این ترکیبات می‌تونن سرعت ریزش مژه‌ها و کم پشت شدن آن‌ها را کاهش بدن و باعث افزایش مقاومت و استحکام آن‌ها بشن. همچنین، ترکیبات پپتیدی مختلفی نیز برای ساخت تقویت کننده مژه استفاده میشه که همچون مورد قبلی تنها می‌تونن از ریزش مژه‌ها جلوگیری کنن و تاکنون تحقیقات جامعی در رابطه با میزان تاثیر آن‌ها در زمینه‌ی تقویت رشد مژه‌ها انجام نشده.

از طرفی، ویتامین‌های A و E نیز جزء گزینه‌های مورد علاقه‌ی شرکت‌های تولید کننده‌ی ترکیبات آرایشی و بهداشتی محسوب میشن و با کمی جستجو در اینترنت می‌توان متوجه شد که این ویتامین‌ها در ساخت تقویت کننده مژه نیز کاربرد دارن و می‌تونن از ریزش مژه‌های شما جلوگیری کنن. در کل، تقویت کننده‌های مژه در وهله‌ی اول وظیفه‌ی جلوگیری از ریزش مژه ها را بر عهده دارن و محصولات انگشت شماری در بازار موجود هستن که ادعای رشد مجدد مژه‌ها را مطرح می‌کنن و سوالات و ابهامات بسیاری در رابطه با تاثیرات بلند مدت آن‌ها وجود دارن.

بهترین تقویت کننده مژه چه ویژگی‌هایی را دارد؟

Latisse بدون شک به عنوان بهترین تقویت کننده مژه در جهان شناخته می‌شه و اولین محصولی است که موجب ایجاد شدن تب افزایش رشد مژه‌ها در میان زیباجویان شده. ماده‌ی موثره‌ی موجود در این محصول Bimatoprost نام داره که اولین بار برای درمان بالا بودن فشار چشم‌ها استفاده شده و کسانی که از این دارو استفاده کردن پس از مدتی متوجه شدن که تراکم مژه‌های آن‌ها افزایش یافته  و این مسئله به جرقه‌ای برای شروع عصر بهترین تقویت کننده‌های مژه تبدیل شد و باعث شد تا تب تقویت مژه در میان زیباجویان تشدید بشه.

امروزه محصولات بسیاری در بازار وجود دارن که این ترکیب شیمیایی بطور پایه در آن‌ها وجود داره و تاثیر این ماده در زمینه‌ی تقویت مژه بسیار بیشتر از سایر ترکیبات است و این مسئله باعث شده  تا Latisse به انتخاب اول بسیاری از زیباجویان تبدیل بشه. نحوه استفاده از آن نیز به این صورت است که فقط روی محل رویش مژه با پنبه آغشته به این محلول بمالید و نباید داخل چشم ریخته شود، با این حال استفاده از این ترکیب شیمیایی بدون عوارض جانبی نیست و استفاده‌ی طولانی مدت از محصولات حاوی این ماده می‌تونه عوارض مختلفی داشته باشه.

عوارض جانبی احتمالی تقویت کننده مژه

تار شدن دید

خشکی چشم

تیره شدن رنگ مژه‌ها

تغییر رنگ قرنیه (تیره شدن رنگ قرنیه)

رویش مو در قسمت‌هایی از پوست صورت که با این ماده بطور اتفاقی مواجه شده‌اند

همچنین، باید به این مورد توجه داشته باشید که افزایش رشد مژه‌‌ها به وسیله‌ی تقویت کننده مژه فرایندی طولانی محسوب می‌شه و استفاده از این ماده باید به مدت بیش از چندین ماه ادامه یابد تا بتوان نتایج قابل قبولی را کسب کرد. در کل، اگر قصد دارین تا با کمک بهترین تقویت کننده مژه زیبایی و رشد مژه‌های خود را افزایش بدین، در هنگام انتخاب و خرید تقویت کننده‌های مژه به دنبال عباراتی همچون: Bimatoprost یا Lumigan در لیست ترکیبات موجود در ساختار تقویت کننده مژه باشین تا بتونین بهترین نتایج را از این فرایند کسب کنین.

نمایش فیلترها

500,000 تومانتا ارسال رایگان سفارش باقی مانده

نمایش 1–16 از 25 نتیجه

نمایش فیلترها

نمایش 1–16 از 25 نتیجه