گوش پاک کن

 

کاربردها و عوارض استفاده از گوش پاک کن

گوش پاک کن یک وسیله‌ بهداشتی ضروری است. یکی از وسایلی که در هر خانه‌ای است و مصارف خاص خود را داره. علاوه بر تمیز کردن گوش گاهی هم خلاقیتی در استفاده از این محصول اتفاق می‌فته و برای ساخت کاردستی‌ و … از آن استفاده میکنن.

جرم گوش در واقع برای گوش شما مفید است. از خشک شدن بیش از حد گوش جلوگیری می کنه ، کثیفی را به دام میندازه و از رسیدن باکتری به گوش شما جلوگیری می کنه. با گذشت زمان ، موم گوش به طور طبیعی به خارج از گوش منتقل می شه و می توان آن را پاک کرد. از آنجا که گوش های شما خود تمیز می شوند ، تمیز کردن آنها اغلب غیرضروریه.

گوش پاک کن چیست؟

گوش پاک کن متشکل از دو قسمت توده ای از پنبه است که در قسمت انتهایی دو طرف یک میله کوتاه پیچیده شده که جنس این میله از چوب، کاغذ پیچیده شده به صورت فشرده یا پلاستیک است. گوش‌ پاک‌ کن در کارهای گوناگونی مانند کمک های اولیه ، هنر ، صنعت ، به عنوان لوازم آرایشی و… می‌ توان کاربرد داشته‌ باشه.

گوش پاک کن در سال ۱۹۲۳ توسط مخترع لهستانی-آمریکایی لئو گرستنزانگ ابداع شد. وی بعد از تماشای همسرش که در تلاش برای تمیز کردن مناطق سخت صعب العبور است ، قسمتهایی از پنبه را به انتهای خلال دندان می زند ، الهام گرفته شد.

عوارض استفاده از گوش پاک کن

بسیاری از افراد برای تمیز کردن گوش های خود از گوش پاک کن استفاده می کنند.دلیل این امر اغلب پاکسازی موم گوش از مجرای گوش است. با این حال ، گرچه تمیز کردن قسمت خارجی گوش با پنبه ایمن است ، اما بهتر است از استفاده آنها در داخل گوش خودداری کنید. استفاده از گوش پاک کن در داخل گوش شما با انواع عوارض از جمله آسیب و عفونت همراه است.

 

اما استفاده از گوش پاک کن می تونه مشکلات مختلفی ایجاد کنهد. این موارد می تونه شامل موارد زیر باشه:

 

• عدم تأثیر جرم گوش

استفاده از یک گوش پاکن برای پاک کردن جرم گوش از گوش شما در واقع می تواند موم گوش را به عمق بیشتری وارد کند. این می تواند از پاک شدن طبیعی موم گوش جلوگیری کرده و باعث جمع شدن آن در داخل گوش شما شود.

تجمع بیش از حد موم گوش می تونه منجر به علائم ناخوشایندبشه این موارد می‌تونه مواردی از قبیل:

– درد

– احساس پری در گوش

– کم شنوایی

– جراحت

فرو کردن گوش پاک کن به عمق گوش می تونه به طور بالقوه به ساختارهای گوش میانی آسیب برسونه. یکی از آسیب های شایع گوش مربوط به استفاده از گوش پاک کن ، پارگی پرده گوش است.

 

• عفونت ها

جرم گوش به دام انداختن و کاهش سرعت رشد باکتری هایی که به مجرای گوش شما وارد شده کمک می که. با استفاده از یک گوش پاک کن می تونین موم گوش و باکتری های موجود در آن را به گوش خود فشار دهید و این عمل به عفونت گوش منجر می شه.

 

• جسم خارجی در گوش

در برخی موارد ، ممکن است بخشی از نوک پنبه گوش پاک کن جدا بشه و به داخل گوش شما  بره. این می تونه منجر به احساس ناراحتی ، پری یا درد بشه. در برخی موارد ، کاهش شنوایی ممکن است رخ بده.

 

کاربردهای دیگر گوش پاک کن

• پاک کردن آرایش  

برای پاک کردن ریمل مژه و ابرو ، سایه چشم آغشته یا… از یک گوش پاک کن کمی مرطوب استفاده کنید.

 

• درمان های نقطه ای را اعمال کنید

با استفاده از نوک گوش پاک کن به آرامی کرم های چشم را در زیر چشم خود بمالید ، یا روش های درمانی لکه ها را انجام بدید. این امر به ویژه هنگامی مفیده که نمی خواهید دستان خود را کثیف کنید (یا اگر دستان شما تمیز نیستند.)

 

• مانیکورهای نامرتب را تمیز کنید

گوش پاک کن ابزاری مناسب برای تمیز کردن مانیکورهای خانگی است. نگران نباشید، یک نوک گوش پاک کن را به مقداری پاک کننده لاک ناخن آغشته کرده و لکه های لاک ناخن نامناسب را پاک کنید!

 

• استفاده برای محصولات بهداشتی 

هر بار که انگشت خود را به محصولی که در شیشه نگهداری میشه فرو می کنید، باکتری ها را درون ظرف و خود محصول وارد می کنید. برای اینکه محصولات خود را بدون میکروب نگه دارید ، از یک گوش پاکن استفاده کنید.

 

• پاک کردن دستگاههای الکترونیک 

ما هر روز از بسیاری از دستگاه های الکترونیکی خود استفاده می کنیم ، اما بندرت به تمیز کردن آنها فکر می کنیم! از نوک گوش پاک کن در الکل ایزوپروپیل آغشته شده برای تمیز کردن گوشه و کنار تلفن ها ، تبلت ها و رایانه های رومیزی استفاده کنید. آنها همچنین برای تمیز کردن شکاف بین کلیدهای صفحه کلید شما مفید هستن!

 

نمایش فیلترها

500,000 تومانتا ارسال رایگان سفارش باقی مانده

نمایش 1–16 از 75 نتیجه

نمایش فیلترها

نمایش 1–16 از 75 نتیجه