آرایش صورت

آرایش کردن برای زنان همواره یکی از امور مهیج و جذاب بوده .اگر این امر به درستی انجام بشه می تونه تمامی عیوب چهره و پوست را بپوشونه و زیبایی و جذابیت چهره را بیش از بیش افزایش بده .پس با این حساب شناخت اصول فنی آرایش صورت و تسلط به آن ها می توان منجر به بروز آرایشی بی عیب و نقص و برجسته نمودن زیبایی های چهره بشه.

همانطور که برای انجام هر کاری در زندگی نظم و ترتیبی لازمه در حیطه آرایش و زیبایی هم باید اصولی را رعایت کرد تا نتیجه خیلی خوب و دلنشین باشه. عنوان “ترتیب صحیح آرایش صورت” هر چند ممکنه در اولین نگاه عجیب به نظر برسه اما مسلما رعایت کردن آن زیبایی چهره را خیلی بیشتر می کنه، چرا که هر جزئی دقیقا در جای درست خود قرار می گیره.

آماده سازی صورت

هنگامی که می خواهین مراحل چهره آرایی را شروع کنین خیلی مهمه که پیش از هر کاری پوست را کاملا تمیز کنین. همانطور که یک بوم نقاشی سفید و تمیز است. اگر آرایش قبلی داشتین با شیر پاکن و پنبه کاملا مواد باقی مانده و آلودگی ها را از پوست بزدایین.

آرایش کردن روی میکاپ قبلی یکی از اشتباهات رایج خیلی از خانم هاست و باعث می شود نتیجه جالبی از آرایش نگیرن. اگر می خواهین بعد از آرایش کاملا چهره ای شاداب و جذاب داشته باشین و به عبارتی آرایش روی پوست تان بخوابه باید پوست را کاملا پاکیزه کنین.  البته این کار مزایای دیگری هم برایتان داره مثلا از شر جوش و التهاب پوستی و منافذ باز پوست راحت می شین.

برای پاک کردن صورت می توان از یک پد مرطوب یا پاک کننده های آرایشی و حتی روغن بچه استفاده کرد. همانقدر که پاک کردن صورت پیش از آرایش مهم است، شستشوی آن در پایان روز هم اهمیت داره. پس هرگز و هرگز با صورت آرایش کرده به تخت خواب نروین. خوابیدن با پوست مملو از آرایش موجب می شه که منافذ پوست بسته شده و تنفس پوستی به خوبی انجام نشه. در نتیجه پس از مدتی پوست با انواع عوارض مانند چین و چروک، لک و جوشهای چرکی و زیر پوستی درگیر خواهد شد.

شستشوی صورت

پس از اینکه آرایش قبلی را پاک کردین حالا باید با شوینده های غیر صابونی متناسب با نوع پوست، پاکسازی کامل تری انجام بدین. بهتر است از شوینده های ملایم ژل مانند کمک بگیرین و کف حاصل از آن را تا یک دقیقه روی پوست ماساژ بدین. این مدت زمان باعث رفع سلولهای مرده انباشته شده در منافذ پوست و همچنین از بین بردن باکتری های سطحی پوست می شه.

اولین مرحله ترتیب صحیح آرایش صورت با پرایمر

برای زیرسازی مناسب پوست و پذیرش مواد آرایشی باید از پرایمر با کیفیت استفاده کنن. پرایمر ظاهر پوست را یکدست و صاف می کنه و دوام آرایش را روی پوست بیشتر می کنه. علاوه بر این باعث می شه کرم های آرایشی بهتر روی پوست بخوابه و در اثر عرق کردن و هوای گرم و عوامل دیگر ماسیدگی ایجاد نکنه.

در ترتیب صحیح آرایش صورت بعد از این مرحله می توانین هر فرمی از کرم پودر مایع، پودری و کرمی را به دلخواه، به طور یکنواخت روی صورت بمالید تا کاملا یکنواخت بشه. کاربرد کرم پودر ظاهر یکدست، بدون لک و تیرگی و با تم رنگی زیبایی ایجاد می کنه. بهتر است از یک اسفنج مرطوب آرایشی یا براش های ویژه کمک بگیرین. رنگ کرم باید با رنگ طبیعی پوست همخوانی داشته باشه.

از معجزه کانسیلر غافل نشوید

هدف از کاربرد کانسیلر محو کردن لک ها، تیرگی ها و عیوب پوست است. به خصوص برای تیرگی های زیر چشم خیلی خوب جواب می ده. اگر تمایل دارین از کانسیلری کمی روشن تر از رنگ پوست استفاده کنین. با نوک انگشت و با ضربات آهسته کرم را روی پوست زیر چشم پخش کنین. کانسیلر در نواحی پیشانی، چانه، اطراف بینی و بالای لب به کار می ره. برای پوشاندن جای جوش های قرمز، لکه ها و قرمزی های پوست هم می تونید از کانسیلری هم رنگ پوست خودتون بهره ببرین.

هایلایتر

در این مرحله از ترتیب صحیح آرایش صورت بعد از اینکه کرم زدن به پایان رسید و پوست کاملا یکدست و یک رنگ شد، باید به صورت تون فرم بدین و با سایه روشن کمی خطای دید ایجاد کنین. هایلایتر کرمی یا پودری بخش های عمیق تر پوست را روشن کرده و ظاهر بهتر و جذاب تری به فرم صورت می ده. نواحی مانند زیر ابرها، گوشه داخلی چشم، گودی کنار استخوان گونه و فرو رفتگی بالای لب از جاهایی است که می توان از جادوی هایلایتر برای بهتر نشان دادن آن کمک بگیرین.

کانتورینگ

کانتورینگ به بخش هایی از صورت عمق می ده بنابراین عملکردش به نوعی برعکس هایلایتر است. برای بخش هایی از صورت که می خواهین عمیق تر به نظر برسد مثلا زیر گونه ها، اطراف پیشانی، زیر خط فک، اطراف بینی را کانتوره کنین. اگر پیشانی بلندی دارین و این حالت برایتان ناخوشاینده می تونین با کانتوره کردن و اضافه کردن رنگ تیره به موها و اطراف پیشانی، صورتی بلندتر و باریک تر را به تصویر بکشین.

کانتورینگ چهره شما را از بی حالی و یکنواختی در میاره و سایه هایی در صورت ایجاد می کنه.

رژگونه بزنید

خب در این مرحله از ترتیب صحیح آرایش صورت، آرایش پایه انجام شده و حالا باید به سراغ رنگ و لعاب اصلی آرایش بروین. رژگونه معمولا با توجه به رنگ پوست و نوع آرایش مشخص می شه. به هر حال رنگ ملایم یا تند آن باید با رنگ رژ و سایه همخوانی داشته باشه.  رژگونه را روی برجستگی گونه ها و با هماهنگی با فرم صورت به سمت شقیقه اجرا کنین. زیاد رژگونه را پر رنگ نکنین. بهتر است رژگونه کمرنگ و ملایم باشه تا طبیعی به نظر برسه. مرحله بعدی پر کردن ابروهاست اما این مرحله برای همه ضروری نیست. اگر با روش های هاشور ابرو، فیبروز یا میکروپیگمنتیشن و… ابروها نظم پیدا کرده ان از این مرحله بگذرین.

اگر ابروی کم پشت و باریکی دارین و تمایل دارین که آن را پرتر نشان دهین با مداد ابرو یا هاشور ابرو هماهنگ با رنگ طبیعی ابروها به آرامی خطوط ریزی داخل ابرو بکشین. خط هایی که دقیقا در جهت رویش طبیعی ابرها باشد. بعد از این مرحله می توانین با ژل ابرو، فرم ابرو را به سمت بالا حالت دهین.

خط چشم جذاب و گیرا

همانطور که میدونین خط چشم حالت قشنگ تری به چشم ها و خط رویش ابروها می ده. پس باید از رنگی هماهنگ با رنگ مژه استفاده کنین. البته اگر موهای روشن و بلوندی دارین خط چشم قهوه ای هم انتخاب خوبی است. می تونید خط چشم را پایین چشم هم بکشین و این بستگی به سبک آرایش داره.

با ترفندهایی می تونید با کمک سایه و خط چشم چشماتون را درشت تر نشان بدین.

آرایش چشم با ریمل

در این مرحله از ترتیب صحیح آرایش صورت  برای کامل کردن جذابیت چشم ها، مژه هایتان را با ریمل به سمت ابروها فرم بدین البته مواظب باشین که مایع ریمل یکدست باشه و ماده اضافی روی مژه باقی نگذاره. در حال حاضر انواع مختلفی از ریملهای بلند کننده، پرپشت کننده، رنگی و… در بازار وجود داره که می تونید متناسب به نوع مژه هایتان یکی را انتخاب کنین.

رژ لب هماهنگ با تم رنگی آرایش

رژ لب بعد از آرایش چشم مهم ترین و چشمگیرترین بخش میکاپ است که باید با دقت انتخاب بشه. همانطور که در مهمانی ها میبینیم بانوان سلایق بسیار متفاوتی در انتخاب رژ لب دارن. بعضی تمایل دارن رژ لب شون با شال و روسری و لباس ست باشه اما برخی دیگر به هارمونی آن با سبک آرایش لایت، غلیظ و برنز و… توجه زیادی می کنن.

به هر حال توجه داشته باشین که پیش از هر چیز رژلب باید با نوع آرایش هماهنگی کامل داشته و زننده و جلف نباشه. اگر لبهای درشت و قلوه ای دارین برای کاربرد رژ لب دقت بیشتری داشته باشین.

نمایش فیلترها

500,000 تومانتا ارسال رایگان سفارش باقی مانده

نمایش 1–16 از 271 نتیجه

نمایش فیلترها

نمایش 1–16 از 271 نتیجه