پروتئین

پروتئین

پودر پروتئین یه مکمل غذاییه که با استخراج از غذاهای مختلف ساخته میشه. این پودر  میتونه تو طعم ها و اشکال مختلف وجود داشته باشه، اما رایج ترین نوع اون پروتئین آب پنیره.  یه منبع پروتئین با کیفیت بالاست که فواید بی شماری برای ورزشکارا از جمله بهبود عملکرد، ریکاوری عضلات و ترکیب بدن داره.

این مکمل راهی مناسب برای ورزشکارا برای دریافت پروتئین مورد نیاز برای حمایت از رشد و ترمیم عضلاته. میشه اون رو با آب یا شیر مخلوط کرد تا یا به اسموتی ها اضافه بشه. پودر پروتئین همچنین منبع خوبی از ویتامین Bهست که به تبدیل غذا به انرژی کمک میکنه. به بدن شما کمک میکنه تا انرژی تولید کنه و میتونه به شما برای حفظ توده عضلانی تو طول ورزش کمک کنه. پودر پروتئین میتونه به شما در رسیدن به تناسب اندام کمک کنه و مواد مغذی مورد نیاز برای بهترین عملکرد رو در اختیارتون قرار بده.

می تونید مکمل‌ها و پودرهای پروتئینی رو در فروشگاه های آنلاین مثل داروکت یا حضوری تو داروخونه ها  پیدا کنید. بهترین مکمل ها و پودرا برای شما به نیازها و شرایط خاص شما بستگی داره. قبل از شروع مصرف مکمل ها، مهمه که با پزشک صحبت کنید. بیاید نگاهی به برخی از مزایای اون برای ورزشکارا بندازیم.

عملکرد ورزشی

یکی از مزایای اصلی برای ورزشکارا اینه که میتونه به بهبود عملکردشون کمک کنه. این به این دلیل اتفاق میفته که مصرف مقادیر کافی میتونه به عضلات انرژی کافی برای عملکرد مطلوب بده. خیلی از ورزشکارا و بدنسازا برای بهبود عملکرد ورزشی خودشون از مکمل هاش استفاده میکنن. این یه منبع غلیظ پروتئینه که اغلب برای کمک به ساخت توده عضلانی و بهبود عملکرد ورزشی استفاده میشه.

پودر پروتئین توده و قدرت عضلانی رو بهبود می بخشه، به خصوص زمانی که با تمرینات مقاومتی ترکیب بشه. همچنین میتونه به بهبود عملکرد ورزشی از جمله قدرت، سرعت و استقامت کمک کنه. همچنین میتونه به کاهش درد عضلانی و بهبود زمان ریکاوری بعد از تمرین کمک کنه.

اسیدهای آمینه ضروری

آمینو اسیدها بلوک های سازنده پروتئین هستن و 20 نوع مختلف دارن که بدن برای عملکرد صحیح به اونا نیاز داره.  9 مورد از این موارد رو بدن نمیتونه به تنهایی تولید کنه و باید اونا رو از طریق غذا یا مکمل ها دریافت کنه. ورزشکارا برای کمک به ترمیم و بازسازی ماهیچه هایی که تو طول ورزش تجزیه میشن بهش نیاز دارن.

مکمل های پروتئین منبع بسیار خوبی از اسیدهای آمینه ضروری هستن که برای رشد و ترمیم عضلات مهم هستن . در حین ورزش، فیبرهای عضلانی شکسته میشن و اسیدهای آمینه ضروری به بازسازی قوی تر از قبل کمک میکنن. این همون چیزیه که منجر به رشد عضلات و افزایش قدرت میشه. این مکمل ها هم انرژی میدن و می‌تونن به کاهش التهاب کمک کنن.

وزن سالم و ترکیب بدن

این مکمل اغلب همراه با رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی برای کمک به ورزشکارا برای حفظ وزن و ترکیب بدنی سالم استفاده میشه. این پودر میتونه به ورزشکارا کمک کنه بعد از خوردن غذا احساس سیری کنن، که میتونه به اونا تو حفظ وزن سالم کمک کنه.  همچنین میتونه به عضله سازی ورزشکارا کمک کنه که میتونه ترکیب بدن رو بهبود ببخشه.

این مکمل همچنین میتونه به کاهش وزن ورزشکارا کمک کنه. زمانی که در تلاش برای کاهش وزن هستین، مصرف پروتئین کافی ضروریه چون به شما کمک میکنه مدت طولانی تری احساس سیری کنید. اون میتونه به شما کمک کنه به اهداف پروتئین روزانه خود برسید، که میتونه به کاهش وزن کمک کنه.

ورزشکارایی که به دنبال بهبود عملکردشون هستن باید پودر پروتئین رو به رژیم غذایی اضافه کنن. این مکمل میتونه به افزایش قدرت کمک کنه و در عین حال زمان ریکاوری بین تمرینات رو کاهش بده.  یه مکمل مهم برای ورزشکاراست چون مواد مغذی کلیدی رو فراهم میکنه که به رشد و ترمیم عضلات کمک میکنه.

آیا به اندازه کافی پروتئین می خورید؟

برای حفظ پوستی درخشان، سیستم ایمنی سالم، انرژی فراوان و خیلی موارد دیگه، هر روز به مقدار مناسب این مکمل نیاز دارید.

دستورالعمل های غذایی حداقل 10 درصد از کالری روزانه شما رو از این مکمل توصیه میکنه. تحقیقات نشون میده که رژیم‌های غذایی با پروتئین بالاتر می‌تونن به حفظ وزن سالم یا حفظ عضلات با افزایش سن کمک کنن.

انواع غذاهای غنی از پروتئین رو انتخاب کنید.  این غذاها عبارتند از:

  • گوشت گاو تغذیه شده با علف
  • ماهی صید وحشی سردآبی
  • تخم مرغ ارگانیک از جوجه های پرورش یافته مرتع
  • مرغ ارگانیک آزاد
  • لبنیات پرچرب و ارگانیک (مگر اینکه به لبنیات حساس باشید)

گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ و سایر غذاهای حیوانی منابع کامل پروتئین هستن، به این معنی که حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری هستن.

ورزشکار و مصرف پروتئین

به عنوان یک ورزشکار، باید تو مورد مصرف این مکمل بیشتر مراقب باشید. دریافت پروتئین کافی از رشد عضلانی، ترمیم و خیلی موارد دیگه برای اوج عملکرد ورزشی حمایت میکنه. چه یک ورزشکار قدرتی یا استقامتی باشید، تو مقایسه با نیازهای غیر ورزشکارا روزانه به پروتئین بیشتری نیاز دارید.

برآوردهای دقیق متفاوته. یک مطالعه نشان میده که برای افزایش توده عضلانی، ورزشکارای دو و میدانی باید روزانه بین 1.6 تا 2.4 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم توده بدنی دریافت کنن.  این سه برابر مقدار مورد نیاز افراد کم تحرکه.

به عنوان یک قانون کلی:

اگر دونده هستین یا به طور منظم ورزش های استقامتی انجام می دهید، تو مقایسه با افراد کم تحرک به دو برابر پروتئین نیاز دارید.

پودر پروتئین برای رفع نیازهای عملکردی شما

مشکلاتی مثل درد می تونه عملکرد رو کاهش بده. پودر پروتئین می تونه به ترمیم، ریکاوری، رشد عضلات، مدیریت وزن و موارد دیگر کمک کنه.

ورزش مقاومتی شدید رو در نظر بگیرید، که می تونه درد عضلانی رو افزایش بده و عملکرد ماهیچه های شما رو مختل کنه. استفاده از پودر پروتئین می تونه این مشکلات رو کاهش بده و به شما کمک کنه تو طول تمرینات بعدی عملکرد بهتری داشته باشید.

متأسفانه، یافتن پودر پروتئین مناسب میتونه یک چالش باشه. به فروشگاه آنلاین داروکت مراجعه کنید و طیف گسترده ای از پروتئین ها رو پیدا خواهید کرد. برای عملکرد ورزشی، یکی از پروتئین های برجسته پروتئین آب پنیره .

آب پنیر به سرعت هضم می شه، منبعی غنی از آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAAs) عضله ساز رو فراهم میکنه و حاوی مشخصات کلی مواد مغذی فوق العاده ایه که تو راس ورزش شما قرار می گیره.

5  مزیت منحصر به فرد آب پنیر برای ورزشکارا

اگر شما یک ورزشکار هستین که هدفتون حداکثر عملکرده، پروتئین آب پنیر رو تو حین تمرین مصرف کنید. اینجا پنج دلیل وجود داره که چرا آب پنیر برای عملکرد ورزشی بسیار محبوبه.

سرشار از آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA).

آب پنیر به ویژه دارای اسید آمینه شاخه دار به نام لوسینه که بیشترین رشد رو بین اسیدهای آمینه داره.  بدنسازا لوسین رو خیلی مهم میدونن چون این اسید آمینه به تنهایی میتونه سنتز پروتئین عضلانی رو تقویت کنه.

به ساخت آنتی اکسیدان کمک میکنه.

به عنوان یه ورزشکار، بیشتر مستعد آسیب های ناشی از ورزش به نام استرس اکسیداتیو هستین . این استرس متابولیک بر دفاع آنتی اکسیدانی شما غلبه میکنه و عملکرد رو کاهش میده. این جاییه که گلوتاتیون میتونه کمک کنه: این آنتی اکسیدان قوی به سم زدایی بدن شما و کاهش مشکلات مربوط به تمرین از جمله خستگی عضلات کمک میکنه.  پروتئین آب پنیر منبع عالی سیستئینه، اسید آمینه ای که به ساخت گلوتاتیون کمک میکنه.

از سیستم ایمنی بدن شما حمایت میکنه.

 ورزشکارا بیشتر مستعد ابتلا به بیماری ها هستن.  آب پنیر میتونه به حمایت از سیستم ایمنی بدن شما کمک کنه تا بتونید تو بهترین حالت بمونید، حتی تو فصل سرماخوردگی و آنفولانزا.  پروتئین آب پنیر حاوی تعدادی پروتئین دیگست که بر عملکرد سیستم ایمنی تأثیر میذاره. این ماده حاوی بخش های پروتئینی مثل بتا-لاکتوگلوبولین، آلفا-لاکتالبومین و ایمونوگلوبولین هاست که همگی اثرات مهمی تو مبارزه با بیماری دارند.

اشتهای شما رو مهار میکنه.

 لاغر بودن و تناسب اندام میتونه به شما کمک کنه بهتر ورزش کنید. آب پنیر میتونه کمک کنه. مصرف پروتئین آب پنیر بعد از تمرینات مقاومتی میتونه به شما کمک کنه تو وعده غذایی بعدی کمتر غذا بخورید.

التهاب رو کاهش میده.

 کمی درد بعد از یک تمرین شدید طبیعیه، اما التهاب مزمن – وقتی بدن شما دیگه فایده ای نداره – بدترین کابوس یک ورزشکاره.علاوه بر درد و سایر مشکلاتی که میتونه عملکرد رو مختل کنه، التهاب مزمن تقریباً تو هر بیماری نقش داره.  پروتئین آب پنیر میتونه به کاهش التهاب کمک کنه تا سالم بمونید و عملکرد بهتری داشته باشید.

نتیجه گیری

خیلی از ورزشکارا دنبال یه پروتئین خوب و باکیفیت هستن . ما اینجا تو داروکت میتونیم انواع پروتئین ها رو به شما نشون بدیم و اطلاعات مربوط به اونا رو ارائه بدیم. شما به راحتی همه پروتئین های موجود تو بازارو بررسی میکنید و بهترینش رو با توجه به شرایط خودتون انتخاب می کنین.

نمایش فیلترها

500,000 تومانتا ارسال رایگان سفارش باقی مانده

نمایش 1–16 از 67 نتیجه

نمایش فیلترها

نمایش 1–16 از 67 نتیجه